Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

ZASADY

PRZED STARTEM

1. Gravel Man to impreza, w której w zależności od dystansu prowadzona będzie klasyfikacja:
* SOLO (1 zawodnik - Mistrzostwa Polski)
* SOLO oraz TEAM 2 (1 lub 2 zawodników - pozostałe dystanse)
2. W trakcie Gravel Man uczestnik przemieszcza się na wybranym przed startem dystansie (brak możliwości zmiany dystansu w trakcie imprezy).
3. Uczestnicy przmieszczają się po trasie wykorzystując własne urzadzenia nawigacyjne (organizator udostępni zapis tracka .GPX). Organizator dodatkowo oznakuje trasę.
4. Zgłoszonemu zawodnikowi (z potwierdzoną opłatą startową) zostanie nadany numer startowy
5. Czas przejazdu każdego zawodnika liczony do klasyfikacji obowiązuje od chwili startu danego dystansu do wjazdu na metę danego zawodnika (czas brutto), dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna, wg. czasu netto
6. W biurze zawodów czynnym w dniu poprzedzającym start w godz. 18:00 - 21:00 oraz w dniu startu od godz. 07:00 do 09:30), zawodnik zobowiązany jest do odbioru trackera GPS i numeru startowego oraz podpisania oświadczenia o stanie zdrowia
7. Organizator opublikuje wstępną listę zawodników na min. dobę przed rozpoczęciem jazdy danego dystansu
8. Planowane godziny startu:
* DIRTY SUPRA 27.05.2022
1. dystans 300 mil (480 km), godz. 08:00 (limit wjazdu na metę 60 godzin)
* GRAVEL MAN 28.05.2022 
2. dystans 100 mil (160 km - Mistrzostwa Polski), godz. 09:00
3. dystans 75 mil (120 km), godz. 10:00
* GRAVEL MAN 29.05.2022
4. dystans 50 mil (80 km), godz. 09:00
5. dystans 25 mil (40 km), godz. 10:00
9. Zgłoszenie drużyn do klasyfikacji TEAM 2 będzie możliwe w odrębnym formularzu 

TRASA

1. GRAVEL MAN odbywa się w otwartym ruchu drogowym. Każdy uczestnik przemieszcza się po trasie zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z trackiem dostarczonym przed startem. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są zamykane lub wyłączane na czas imprezy. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz szlaków. Punkty newralgiczne zostaną zabezpieczone przez służby organizatora.
2. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów.
3. Na trasie będą ustawione bufety i punkty serwisowe, umożliwią one uzupełnienie braków, pomoc w nagłych, nieprzewidzianych akcjach.
4. Potwierdzeniem pokonania trasy będzie jej zapis w formacie .gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.
5. W przypadku wycofania się z imprezy należy poinformować organizatorów kontaktując się na numer alarmowy podany przed startem zawodów. Powrót na metę każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie.
6. Każdy zawodnik będzie wyposażony w zwrotny (na mecie) tracker GPS. Urządzenie będzie śledzić ruch uczestnika na trasie, od startu do mety. Na podstawie zapisu z przekazanego trackera będzie mierzony czas przejazdu. Lokalizacja każdego zawodnika będzie dostępna w specjalnym serwisie on-line
7. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać przy sobie aktywny telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania połączenia alarmowego (numer zostanie podany na kilka dni przed startem). Wszelka pomoc czy wsparcie pomiędzy zawodnikami w sytuacjach kryzysowych jest dozwolona.
8. Warunkiem sklasyfikowania uczestnika jest zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych. 

META

1. Podobnie jak na trasie, także na mecie zlokalizowany będzie bufet regeneracyjny oferujący przekąski, napoje i owoce a także porządny ciepły posiłek. Dodatkowo poczynimy starania, by pojawiły się tu produkty regionalne, wyjątkowe i smaczne specjały!
​2. Dla każdego kończącego uczestnika czekać będzie pamiątka - koszulka FINISHER

Nasze Imprezy

Partner Partner Partner Partner