Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

ZASADY

PRZED STARTEM

1. Gravel Man to impreza, w której w zależności od dystansu prowadzona będzie klasyfikacja:
   * SOLO (1 zawodnik) * TEAM 2 (2 zawodników) * TEAM 4 (4 zawodników)
2. W trakcie Gravel Man uczestnik przemieszcza się na jednym z 3 dystansów (wyjątkowo 2 dystanse podczas wyprawy ORLE GNIAZDA) wybranych przed startem (brak możliwości zmiany dystansu w trakcie imprezy).
3. Uczestnicy przmieszczają się po trasie wykorzystując własne urzadzenia nawigacyjne (organizator udostępni zapis tracka .GPX)
4. Zgłoszonemu zawodnikowi (z potwierdzoną opłatą startową) zostanie nadany numer startowy oraz wskazana godzina startu
5. Czas przejazdu każdego zawodnika liczony jest indywidualnie, od chwili startu do wjechania na metę
6. W biurze zawodów czynnym w dniu poprzedzającym start w godz. 18:00 - 21:00 oraz w dniu startu od godz. 05:30 do 09:30), zawodnik zobowiązany jest do odbioru trackera GPS i numeru startowego oraz podpisania oświadczenia o stanie zdrowia
7. Organizator opublikuje wstępną listę zawodników wraz z czasem startu na min. dobę przed rozpoczęciem jazdy pierwszego uczestnika
8. Planowane godziny startu: 06:00 - dystans 150 mil, 08:00 - dystans 100 mil, 10:00 - dystans 50 mil
9. Limit wjazdu na metę: 15 godzin
10. Zgłoszenie drużyn do klasyfikacji TEAM 2 oraz TEAM 4 będzie możliwe w odrębnym formularzu dostępnym do trzech dni przed startem każdej imprezy

TRASA

1. GRAVEL MAN odbywa się w otwartym ruchu drogowym. Każdy uczestnik przemieszcza się po trasie zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z trackiem dostarczonym przed startem. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są zamykane lub wyłączane na czas imprezy. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz szlaków. 
2. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów.
3. Na trasie będą ustawione bufety i punkty serwisowe, umożliwią one uzupełnienie braków, pomoc w nagłych, nieprzewidzianych akcjach.
4. Potwierdzeniem pokonania trasy będzie jej zapis w formacie .gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.
5. W przypadku wycofania się z wyprawy należy poinformować organizatorów kontaktując się na numer alarmowy podany przed startem imprezy. Powrót na metę każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie.
6. Każdy zawodnik będzie wyposażony w zwrotny (na mecie) tracker GPS. Urządzenie będzie śledzić ruch uczestnika na trasie, od startu do mety. Na podstawie zapisu z przekazanego trackera będzie mierzony czas przejazdu. Lokalizacja każdego zawodnika będzie dostępna w specjalnym serwisie on-line
7. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać przy sobie aktywny telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania połączenia alarmowego (numer zostanie podany na kilka dni przed startem). Wszelka pomoc czy wsparcie pomiędzy zawodnikami w sytuacjach kryzysowych jest nieodzownym elementem rywalizacji.
8. Warunkiem sklasyfikowania uczestnika jest zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych. 

META

1. Podobnie jak na trasie, także na mecie zlokalizowany będzie bufet regeneracyjny oferujący przekąski, napoje i owoce a także porządny ciepły posiłek. Dodatkowo poczynimy starania, by pojawiły się tu produkty regionalne, wyjątkowe i smaczne specjały!
​2. Dla każdego kończącego uczestnika czekać będzie pamiątka - koszulka FINISHER

Nasze Imprezy

Partner Partner Partner Partner