Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

FAQ

Na jakim rowerze mogę wystartować?

Preferujemy rowery typu GRAVEL, tj. rower, który w założeniu będzie najszybszy na trasie Mistrzostw Polski (na drogach polnych, leśnych, żwirowych i asfaltowych). Wybór roweru należy do uczestnika. Do udziału dopuszczamy każdy rower napędzany wyłącznie siłą mięśni, bez wspomagania elektrycznego. Prowadzona będzie klasyfikacja dla rowerów: typu GRAVEL oraz MTB - sprawdź zasady

 

Czy drogi podczas wyścigu będą zamknięte?

Nie. Wyścig odbywa się w otwartym ruchu drogowym. Każdy uczestnik przemieszcza się po trasie zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z trackiem dostarczonym przed startem. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są zamykane lub wyłączane na czas imprezy. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz szlaków. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów.

 

Co muszę zabrać ze sobą na trasę?

Na pewno podstawowym elementem jest naładowany, włączony, aktywny telefon komórkowy. Dodatkowo przydadzą się: zapasowa dętka, pompka, klucze/multitool rowerowy, powerbank, napój, kilka batonów energetycznych oraz przednie i tylne oświetlenie. Na trasie będą ustawione bufety oraz punkty serwisowe, jednakże będą służyć one jako uzupełnienie braków, pomoc w nagłych i nieprzewidzianych akcjach. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych musicie być gotowi aby odeprzeć pierwszy atak niespodziewanych okoliczności, które zawsze mogą się zdarzyć podczas zawodów - tu sugerujemy o zabranie: pelerynki, buff'a, rękawiczek i okularów.

 

Czy impreza jest dostępna dla rowerzystów/kolarzy na każdym poziomie zaawansowania?

Gravelowe Mistrzostwa Polski to impreza, w której uczestniczyć może każdy sprawny, zdrowy, regularnie uprawiający sport obywatel. Stopień łatwości/trudności, długość trasy (do wyboru dwa dystanse) i czas trwania wyścigu pozwalają realnie myśleć o ukończeniu wybranego dystansu tym, którzy na rower nie wsiedli „wczoraj”. Jeśli zebrałeś już doświadczenia w innych imprezach rowerowych gravelowych, bikepackingowych, maratonach MTB, wyścigach szosowych, triathlonach i chociaż jeden pełny sezon na rowerze za sobą, spróbuj pierwszych historycznych Mistrzostw Polski.

 

Co mam zrobić w przypadku problemów z nawigacją czy nadajnikiem GPS?

Należy zgłosić problem organizatorom pod wskazanym na stronie numer kontaktowy. Sugerujemy zapisywanie przejechanej trasy we własnych urządzeniach czy aplikacjach nawigacyjnych. Potwierdzeniem pokonania trasy będzie jej zapis w formacie .gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.

 

Komu i jak zgłosić wycofanie z wyścigu?

W przypadku wycofania się zawodnika w trakcie trwania wyścigu, fakt ten należy zgłosić dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego +48 732 531 533 celem uniknięcia rozpoczęcia akcji ratowniczej. W przypadku, gdy skutkiem nie poinformowania organizatora o wycofaniu się z wyścigu, zostaną podjęte działania poszukiwawcze, wszystkie koszty akcji ratowniczej pokrywa poszukiwany zawodnik.

 

Czy muszę posiadać ubezpieczenie?

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale rekomendujemy posiadanie własnej polisy OC oraz NW.

 

Czy w trakcie wyścigu mogę skorzystać z pomocy innego zawodnika?

Tak, zdecydowanie!

 

Czy podczas wyścigu jest mierzony czas?

Każdy zawodnik będzie wyposażony w numer startowy z chipem. Na trasie i na mecie będą ustawione urządzenia rejestrujące przejazd każdego zawodnika. Na tej podstawie będa przygotowane wyniki z czasem przejazdu. PAMIĘTAJ! Pomimo pomiarów, nie musisz ulegać presji rywalizacji. Możesz wystartować tylko po to, by przeżyć przygodę podczas pierwszych Gravelowych Mistrzostw Polski.

 

Z kim się kontaktować w przypadku awarii czy ew. niedyspozycji?

Miejcie przy sobie telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania naszego numeru alarmowego. Pomimo to liczymy na Waszą pomoc jeśli będziecie świadkami sytuacji kryzysowych.

 

Gdzie znajdują się punkty kontrolne na trasie?
Warunkiem sklasyfikowania uczestnika w wynikach zawodów jest zaliczenie trasy zgodnie z udostępnionym trackiem GPS. 

Nasze Imprezy

Partner Partner Partner Partner Partner Partner