Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

FORMAT IMPREZY

DLACZEGO GRAVEL?

Gravel ma swoje korzenie w USA, gdzie wiele stanów zwyczajnie nie wylewa asfaltem dróg (ani nie wykłada ich betonowymi płytami), bo to się po prostu nie opłaca. Domy i gospodarstwa rolne dzielą ogromne odległości, które pokonuje się po żwirowych trasach. Zrodzone więc z potrzeby maszyny to najszybszy wymyślony dotąd typ roweru, który umożliwa sprawne przeplatanie jazdy po drogach utwardzonych, leśnych oraz asfaltowych. Jak się okazało, maszyny te są na tyle uniwersalne i wdzięczne w obyciu, że szybko stworzyła się wokół nich cała rowerowa kultura oraz moda. Przede wszystkim przygodowo-wyprawowa, ale również sportowa - za oceanem bardzo popularne jest też gravelowe ściganie. 

ZAPLANUJ SWOJĄ WYPRAWĘ

Gravel, przełajówka, rower szosowo-wyprawowy, przerobiony MTB – możemy się spotkać z różnymi określeniami tego typu rowerów. Z założenia, rower typu gravel to wygodny rower szosowy z szerszymi oponami – to tak w dużym uproszczeniu. Albo jeszcze inaczej - rama z roweru szosowego i koła z MTB. Jak zwał - tak zwał, nie o to tu chodzi (jedzie). Jeśli zastanawiasz się lub może podjąłeś już decyzję jazdy na tej uniwersalnej maszynie, warto byś wiedział, bo to jest ważne - LUZ, CIESZ SIĘ POKONYWANIEM KOLEJNYCH KILOMETRÓW. TAKIE SĄ ZASADY. Zaplanuj datę wyprawy, stań na linii startu, jedź, ukończ zaplanowany dystans, za metą połóż się na trawie i oczekuj nieoczekiwanego...

SZUTROWY KOMPROMIS

Gravel jest pewnym kompromisem i nie nadaje się dla kogoś, kto szuka roweru stricte szosowego, tak samo, jak nie zastąpi „górala”. Jednak jeśli szukasz „uterenowionej szosy”, to jest to (prawdopodobnie) idealne rozwiązanie. Wszechstronność tej maszyny jest jej niewątpliwą zaletą, tak chyba każdy myśli. Być może to nowość, być może efekt placebo. Nie mniej warto spróbować i na własnych plecach, nogach i dup..e sprawdzić, czy i jak to naprawdę działa. Wielu ludzi nie decyduje się na rower szosowy z prostego względu - nie mają ochoty na zmagania z kierowcami "blachosmrodów" mijającymi ich na tzw. grubości żyletki. Gravel daje możliwość jazdy gdzie oczy poniosą, bez ryzyka, że za zakrętem będziemy zmuszeni zawrócić, bo teren dla naszego roweru okaże się nieodpowiedni. Szutrówka to także rower, który uwalnia nas od całej kolarskiej ideologii szosowej jazdy związanej z piciem kawy, lajkrami, okularami na paskach kasku, czy goleniem nóg! Gravel już niejednego zatwardziałego anty-szosowca przeciągnął na stronę rowerów z barankiem. Opinie tych, którzy doświadczyli są bardzo optymistyczne ... raz się żyje ;)

INNA - PRZYJAZNA FORMUŁA

Gravel Man to na pewno nowa formuła kolarstwa terenowego. Z jednej strony siedzimy na rowerze przypominającym szosówkę, z drugiej zaś szerokie opony umożliwiają wjazd w teren - uczestniczymy tym samym w grawelowej imprezie dystansowej. Nie chcemy, by GM był kojarzony z wielodniowymi wyprawami, gdzie uczestnik zdany jest sam na siebie (nie negujemy, wręcz chylimy czoła tej formule zawodów). Oprócz transmisji LIVE chcemy "uatrakcyjnić" przejazd dając możliwość skorzystania z serwisu rowerowego czy bufetów regeneracyjnych. Na pewno nudy nie będzie, to jest pewne!

THIS IS SPARTA ;)

Nasze Imprezy

Partner Partner Partner Partner